top of page

10 žingsnių veiksmų planas: kaip lengvai ir užtikrintai paleisti vaiką į vaikų darželį? Plius &#8211

Nutariau ir su Jumis pasidalinti rekomendacijomis, kurias siūlome Mažųjų valdų darželinukų, tėveliams, apie tai, kaip sureikšminti vaiko išėjimo į darželį momentą. Jis juk išties ypatingas, mums, tėveliams ir, žinoma, mažyliui.

Mažųjų valdos vaikų darželis

Tėveliai dažnai klausia – kaip sėkmingai integruoti vaiką? Tiesa yra paprasta, nors ir dėl konkrečių rekomendacijų stokos, gali pasirodyti nemaloni. Integracinis laikotarpis kiekvieno vaiko – asmeninis. Svarbiausia suvokti, kad pirmiausiai vaiką širdimi turi paleisti tėvai, įsitikinti, kad jam darželyje bus gera ir smagu (dar neskaičiusiems rekomenduoju A.Nekrasovo knygą Motinos meilės pančiai).

Taip pat reikėtų suvokti, kad tikrasis integracijos laikas prasideda tik tada, kai vaikas darželį lanko vienas. Ruoškitės vaiko savarankiškumui – artėjant pokyčiui stenkitės jį dažniau palikti su kitais, mylinčiais žmonėmis ir stenkitės, kad šis pokytis ateitų vienas (nesutaptų su kitų vaikų gimimu, perėjimu į savo kambarį ar tėčio išvykimu į ilgą komandiruotę). Ką gi dar galime padaryti, kad įvykį paverstume švente ir padėtume mažyliui integruotis?

10 žingsnių veiksmų planas: kaip lengvai ir užtikrintai paleisti vaiką į vaikų darželį

  1. Širdimi įsitikinkite, kad vaikui darželyje bus puiku: ten jis laisvės, tobulės ir darysis vis labiau suaugęs. Paleiskite jį širdimi. Mažyliai net per kelis kilometrus jaučia, jei sėdėdami darbe nerimaujate. Sąrašas dėl to ir vadinasi “kaip išleisti”, dažnai jiems sunku integruotis, nes mama širdimi nepaleidžia.

  2. Surenkite didžiulę šeimos šventę vaiko išėjimui į darželį paminėti. Gimtadienio lygio. Būtų puiku, jei tai vyktų pirmąją vaiko ėjimo į darželį dieną.

  3. Jei šventė vyksta ne tą pačią dieną – paprašykite, kad pirmąją dieną ir/arba išvakarėse vaikeliui paskambintų seneliai, draugai – pasveikinti ir paklausti kaip sekėsi pradėti nesibaigiančią šventę.

  4. Einant į darželį pirmąjį kartą pasipuoškite patys ir pasiūlykite pasipuošti vaikeliui.

  5. Pirmosios dienos akimirkas nufotografuokite ir pagaminkite albumą su fotoreportažu, kurį būtinai demonstruokite kuo platesniam ratui žmonių. Nepamirškite auklėtojų portretų, žaislų foto ir kitų svarbių dalykų.

  6. Būtinai pasikalbėkite su vaiku (net jei jis mažas, supras emocines konotacijas) atvirai, kad suprantate jo nerimą išsiskirti, tačiau esate tikri, kad darželyje jam bus gera.

  7. Per dažnai neklausinėkite “Ar eisi į darželį?”, ypač jei žinote, kad vaikutis neturi pasirinkimo. Geriau nuolat atkreipkite dėmesį, kad darželyje gera, smagu, ir ten vaikšto visi draugai.

  8. Bent pirmuoju lankymo laiku suplanuokite savo tėvišką laiką taip, kad jis būtų be galo kokybiškas. Raskite laiko tiesiog išsikutenti, pabūti apsikabinę. Tai padės kompensuoti sutrumpėjusį drauge leidžiamą laiką. Pasaulio reikalai tikrai palauks, o išėjimas į darželį vaikui dar reikš ir suintensyvėjusį pramogavimą drauge. Ypač jei į darželį išėjo labai mažas mažylis – vakarus planuokite paisydami tik vaiko interesų. Net rytais, iki išėjimo į darželį stenkitės rasti laiko bent 10 minutėlių pažaisti drauge.

  9. Parašykite auklėtojoms lapą su vaiko buities ir charakterio charakteristika. Darželio kolektyvas jį ir pats pažins (maža to – pažins kitokį, nes vaikai su mamomis elgiasi kažkaip magiškai kitaip), bet toks lapas – puiki terapinė vaiko paleidimo priemonė. 🙂

  10. Ir galiausiai, grįžtant prie pirmojo punkto, įsitikinkite, kad paleidote vaiką širdimi ir įsitikinote, kad jam darželyje bus puiku.

Štai dar du straipsniai, kurie suteikia prasmingų žinių vaiko išleidimo į darželį laikotarpiu: vienas ir dar vienas.

Drąsiau, tėveliai, Jūsų vaikai auga! 🙂 Beje, Mažųjų valdų darželio aktualijas galite sekti mūsų Facebook puslapyje štai čia.

P.S. Bet įsidėmėkite, kad priklausomai nuo charakterio ir temperamento bei judviejų santykių, jei Jūsų vaikui nėra 3 metų, pagal psichologinės raidos specifiką – net ir pačiame geriausiame darželyje su pačia nuostabiausia mokytoja jam gali būti negera. Nes iki 3 metų svarbiausia – tėvai. Šiais laikais tokia pozicija yra visiškai nepopuliari, nes aplinka (sistema), o ir mūsų finansinės padėtys skatina kuo greičiau grįžti į darbo rinką, bet šią poziciją privalome bent jau žinoti. Ir nesiguoskite šlamštastraipsniais apie tai, kad metinukai geriau adaptuojasi – jie tiesiog lengviau sulaužomi ir negali tiesiogiai pasisakyti, kaip jiems blogai. Maži vaikai, lankantys darželį serga ne tik todėl, kad dažniau susiduria su virusais, o labiau todėl, kad dėl emocinio nestabilumo susilpnėja jų imuninė sistema. Bet, žinoma, yra ir daug gerų pavyzdžių, kur dvimetis puikiai ir gana greitai adaptuojasi, noriai keliauja į darželį ir visiškai nenori jo palikti vakare.

Kaip Dovydas į vaikų darželio karalystę pradėjo vaikščioti

Šią trumputę, terapinę, būtent mažam vaikučiui subalansuotą pasaką šiuo metu seku Dovydui. Galite tiesiog sekti kaip istoriją, arba (jei turite atliekamo laiko), pagaminkite vaikeliui knygelę. Visur įterpkite savo vaiko vardą, juk netyčia taip nutiko, kad istorijoje vaikas – tuo pačiu vardu kaip Jūsų mažylis!

Gyveno kartą berniukas. Kaip manai, koks buvo jo vardas? [Dovydas visada sako, kad berniuko vardas – Dovydas]. Užaugo jis mamos pilvelyje, iš meilės gimęs sustiprėjo, net nustojo gerti mamos pienelį, išmoko vaikščioti. Pasidarė visiškai suaugęs ir savarankiškas. Berniukas Dovydas daug mėnesių stebėjo kaip į darbelį su pasitenkinimu vaikšto jo tėtis ir mama. Vieną grąžų saulėtą rytą, berniukas Dovydas pasakė tėveliams: “Kai ką nutariau. Aš jau visiškai suaugęs ir nuo šiol kasdien eisiu į vaikų darželio karalystę. Tiesą pasakius, jūs mane ten nuvešite, kol neišmoksiu vairuoti BMW kabrioleto pats.” Šeimos galva pritariamai linktelėjo, o mama nustebo. “Kodėl, Dovydėli? Tau ką – namuose nelinksma? Mes ir Niania juk liūdėsime be Tavęs!” Berniukas Dovydas pagalvojo ir tarė: “Mama, Jūs nuostabūs, bet namuose aš jau beveik viską išmokau. Kažkaip čia nuobodu pasidarė. Be to jau suaugau. Dabar vaikščiosiu į darželį, nes ten linksmos mokytojos, kurios viską leidžią, draugai ir daug naujų, ypatingų žaislų. Bankomate per mažai pinigų juos supirkti į namus. Nepergyvenkit, visko gyvenime būna. Pasilinksminsim kartu vakarais.” Kaip tarė, taip ir darė. Pradėjo berniukas Dovydas kiekvieną rytą į darželį vaikščioti. Kasdien viską pats spręsdavo, patirdavo paslaptingų nuotykių, atrasdavo nuostabių dalykų, išdykaudavo su nuostabiais mokytojais ir valgydavo skanų sveiką maistą (kartais net tortus). O vakarais grįžęs namo pramogaudavo su šeima ir mokydavo juos visko, ko pats išmokęs. Ypač svarbiausių dalykų – meilės, draugystės, mandagumo ir būti geru žmogumi.
0 views0 comments

Comments


bottom of page