top of page

10-mečio Dovydo užimtumas

Dovydas netrukus sulauks dešimties. Tai bent! Liko kokie penkeri metai iki rimtos paauglystės. Sulaukiu nemažai užklausų iš pirmųjų Mažųjų valdų lankytojų apie tai kaip atrodo jo užimtumas, tad nutariau gimtadienio proga pasidalinti.

Dovydas mokosi trečioje klasėje ir baigia pamokas apie 14 val. Labai džiaugiuosi, kad ne vakare, kaip daugelyje kitų privačių mokyklų. Nesiplėtosiu apie mokyklą, nes sekasi joje – puikiausiai. Ką ir pridurti.

Personažų komanda – pasakotoja Agnė, žirafa Čiaba (Emilija) ir Ugnies nykštukas (Dovydas).

O štai po mokyklos veikiame. Jo savaitinė būrelių apimtis šiuo metu yra tokia:

 1. Suzuki metodo centras – pianino pamokos – viena individuali, viena grupinė ir viena solfedžio.

 2. Anglų k. – dvi individualios pamokos (online, po 45 min.).

 3. Menar matematika – dvi pamokos (online, po 1 val.).

 4. Futbolas – dvi treniruotės (po 1,5 val. kiekviena – visus metus lauke).

 5. Įkalbėtas nutarė pabandyti šiuolaikinį šokį (viena per savaitę).

Magiškai pavyko sudėti visus būrelius į tris dienas, tad dvi turi “laisvas”, kai gali pabūti popiečio grupėje ar patirti ką nors drauge su tėvais.

Užimtumo pareigos namuose (kurias natūraliai koreguoja kelionės, vėlyvas grįžimas ir t.t.):

 1. 40 min. kasdienio skambinimo pianinu. Šiuo metu jam ypatingai patinka, o mums taip pat patinka klausytis gyvo kokybiško garso ir dar pasišokti kartu su Lūna.

 2. Menar namų darbai – apie 30 virtualių uždavinių lapų per savaitę (apie 1,5-2 val.).

 3. Skaitymas angliškai (kasdien bent po 15 min.).

 4. Anglų su Duolingo (apie 30 min. kasdien, bet ne visuomet lieka laiko), kuris manau be kitą ko patenkina ir jo poreikį technologijoms.

Kitas laisvas laikas užsipildo:

 1. Knygų skaitymas (būna ypač aktyvaus skaitymo savaitės kaip dabar, kai prieš tris savaites pradėjęs dabar jau baigia perskaityti paskutinę, septintąją Narnijos kronikų knygą).

 2. Piešimas ir audioknygų klausymas (dažniausiai vienu metu), muzikos klausymasis.

 3. Namų pareigos (siurblio paleidimas, indų iškrovimas, sukrovimas, pagalba gaminant ir gaminimas (ką jis labai mėgsta), valymas, skalbiniai).

 4. Dūkimas su sese ir lauke. Kitokios namų mados – pavyzdžiui šiuo metu prieš miegą rengiame mamos ir vaikų diskotekas.

Pasidaviau spaudimui ir savaitgaliais leidžiu po pusvalandį Minecraft. Bet žinote, nuo to laiko, kai jam buvo leista, jis labai jo ir nesiekia, pamiršta. Tad dauguma savaitgalių praeina be šio nieko verto žaidimo, kuo nepaprastai džiaugiuosi. Internetuose pagal poreikį ieško infromacijos (pvz. šiandien ieškojome karamelizuotų svogūnų recepto), natūraliai prireikus mokomės naudoti aktualius technologinius sprendimus, kalbamės apie informacijos patikimumą ir panašiai. Neseniai, kai mokykloje buvo matematikos laikotarpis – žaisdavo daugybos ir dalybos programėlę.

Na ir esant galimybei įtraukiu jį į savo projektus, kad pamažu ateitų suvokimas ir apie pinigų vertę, mankštintų verslumo raumenį (nors nebūtinai jam jo prireiks).

Pavyzdžiui, nuotraukoje matosi akimirka iš 7 intelektų lavinimo programos KELIONĖS video pasakojimų. Vienoje iš serijų Dovydas suvaidino Ugnies nykštuką.

Štai dabar, kai filmuosiu naują savo nuotolinį kursą TVARKOS ANATOMIJA jis ir vėl dirbs padėjėju, kuris sustato šviesas, pasirūpina reikiamais daiktais, įjungia ir išjungia kamerą ir panašiai. Jam už tokius darbus yra mokama.

Kas dar? Klauskite.

0 views0 comments

Comments


bottom of page