top of page

Aktyvieji vaikai – kaip lavinti pusiausvyrą


Ką vaikai veikia vasaros metu? Visi kartu esame pasinėrę į lyg ramesnį ritmą, o vaikuliai, esant geram orui – turi padidantas galimybes sportuoti. Kadaise publikavau įrašą su bendrosiomis mobilumo rekomendacijomis, o šiandien noriu pasidalinti keliomis pusiausvyros lavinimo idėjomis.

Gimus vaikeliui jį (žinodami, arba tiesiog intuityviai) supame, kilnojame, liūliuojame. Visa tai, moksliškai vadinama – pasyviuoju pusiausvyros lavinimu – vaikelis tik mėgaujasi, jo smegenys kaupia informaciją, lavinamas vestibuliarinis aparatas, o mes – aktyviai dirbame jį supdami.

Tuo tarpu, kai mažasis stebuklas pradeda gerai vaikščioti – galima sistemingai užsiimti aktyviu jo pusiausvyros lavinimu – rodant pavyzdį, raginant, ieškant tinkamų aplinkybių atlikti vienus ar kitus pratimus, kur vaikas juos atlieka pats, o mes tik organizuojame ir rodome pavyzdį.

Geroji žinia ta, kad sąraše, kurį netrukus perskaitysite yra ir itin paprastų dalykų, kuriuos lyg ir veikiame kasdien. Bet stebuklas įvyksta ir Jūsų vaikas atletu virsta tada, kai visų veiksmų imamės sistemingai! Taigi – kiekviena diena turėtų apimti bent 10 pratimų iš pateikto arba Jūsų pačių papildyto sąrašo, kiekveiną iš jų atliekant bent kartą dienoje po kelias minutes. Po savaitės – pratimų kombinaciją gerai yra pakeisti tam, kad ir vaikui ir Jums nenusibostų.

 1. Vaikštinėti nešant daiktą;

 2. ridentis žeme į abi puses;

 3. kulversčiai pirmyn ir atgal (be sustojimo);

 4. suptis ant svarstyklių tipo supynių;

 5. laipioti sieninėmis kopečiomis, virvelinėmis kopečiomis, alpinizmo sienelėmis su palaikymu;

 6. šuoliai į aukštį, žemyn ir į tolį;

 7. šokinėjimas ir šokinėjimas per virvę;

 8. vaikštinėjimas balansiniu buomu;

 9. stovėjimas ant galvos (su palaikymu);

 10. pritūpimai;

 11. piruetai;

 12. vaikščiojimas akmenimis (salelėmis);

 13. vaikščiojimas skirtingomis kryptimis (pirmyn/atgal, į šonus);

 14. supimasis ant virvės;

 15. šokinėjimas ant batuto;

 16. laipiojimas kalvomis, kalnais;

 17. supimasis ant supynių;

 18. ir t.t. ir pan.

Nepamirškite tinkamos aprangos ir avalynės!

Nudžiuginsiu užsiminusi, kad netrukus tinklaraštyje publikuosiu interviu su ankstyvojo ugdymo, Niat-Nam kovos meno ir dinaminės kūdikių mankštos specialiste, trijų sportiškų vaikų mama Jolanta Motiejūniene, kuri jau nuo rugsėjo kūdikių akademijoje mankštins mamas ir jų mažylius dinaminės mankštos tandemu užsiėmimuose trečiadienio popietėse.

0 views0 comments

ความคิดเห็น


bottom of page