top of page

Apie knygą, kuri gyvena savo gyvenimą. Be manęs

Vakar bičiulė persiuntė dvi nuorodas į mano knygos VIENAS VAIKAS – 7 INTELEKTAI apžvalgas. Iš visų jėgų stengiuosi prieš pat gimdymą kuo labiau atsijungti nuo skaitmeninių priemonių ir darbų, įsimedituoti į būseną ir vienį su savo kol kas dar negimusiu vaiku. Tačiau atsiliepimai apie knygą yra kai kas, nuo ko atsispirti negaliu.

Kadaise, rodos be galo seniai atvykusi į posėdį leidykloje, kurioje buvo aptariamos iliustracijos, pirmosios suredaguotos teksto dalys ir šiaip jau dalyvavo kokie bent 6 žmonės pajutau kaip knyga pradėjo nuo manęs tolti. Dar labiau nutolo, kai savo įdirbį padarė redaktoriai, vizualų kūrėjai ir maketuotojai. Vis dar šiek tiek keista sutikti knygą knygų lentynose. Sava, bet svetima.

O šiandien, skaitydama tas dvi mamų recenzijas pajutau dar vieną atitolimo nuo savo minčių etapą – su knyga bendrauja jos skaitytojai. Jie supranta parašytus dalykus taip, kaip nori ir gali suprasti. Kai ką supranta ne taip, kaip aš norėjau, kad suprastų. Norisi pulti patikslinti, papildyti, papasakoti “tikrąją mintį”, bet tai gana vaikiška. Juk tai, kokius santykius su knyga ir jos turiniu užmezga skaitytojas, kokią jos vertę pajunta, kokią dalį paverčia savo gyvenimo dalimi yra labai individualu ir – ne mano reikalas. 

Štai Ievai iš Perskaičiau.lt atrodo, kad knyga artima prieraišios tėvystės principams, tačiau kraštutiniai jos puoselėtojai nebus laimingi. Man taip neatrodo. Bet ypač mane nudžiugino tai, kad Ievai pro akis nepraslydo mano mėgstamiausia parašyta mintis:

Vaikas yra lyg šviesos spindulys, kuris patekęs į lašą nušvinta septyniomis spalvomis. Lyg gama, kuri suskamba septyniomis natomis. Lyg pirmi septyni metai, kurie nulemia visą ateities gyvenimą.

Taip pat nustebau, kad Ieva rado daug žinių apie emocinio intelekto lavinimą, nors man rašymo procese vis atrodė, kad apie tai per mažai ir reikia dar, ir dar, ir dar.

O štai Ridikėlių mokyklėlės “Šviežiai iškepta mama”, kurios vardo nepavyko rasti, mano, kad aš manau, kad būtina vaiką mokyti šunų veislių. Man norisi patikslinti, kad knygoje dėstoma mintis, kad gali mokyti šunų veislių o ne tik magiškojo jų pavadinimo “Au-au”. Ir tikrai nebūtina. O dar norisi patikslinti akivaizdų dalyką, kad kiekvienoje programoje, mokymuose, seminaruose, taip pat ir 7 intelektų lavinimo programoje tik kokie 20 proc. lankytojų “išsemia viską”, o kiti tiesiog gerai leidžia laiką vardan savęs ir savo vaiko. Ir taip ir turi būti.

Ten pat minimas ir mano pirmagimis, kuris autorei nepasirodė ypatingas. O juk visa knyga ir yra apie tai, kad ypatingumas, pastangos, kurias darai vardan savo vaiko yra iš pirmo žvilgsnio nepastebimos. Man mano vaikas yra pats ypatingiausias, net jei šunų veislių mokymasis tapo jam smegenų mankšta, o ne gebėjimu padaryti įspūdį smalsioms tetutėms. Ir aš žinau, kad po pirmų dviejų savaičių mokykloje išgirstas pagyrimas, kad “Dovydas ypatingai išmintingai sprendžia situacijas ir skuba padėti” atsirado ne šiaip sau.

Ir labai gera justi, kad man jau ne 29 ir poreikis stengtis patikslinti, papildyti, įtikinti – vis dar manyje, bet jau nebesiveržia lauk aktyviais veiksmais. Mano darbas papasakoti, o kaip kas suprato, ko pasimokė ar nepasimokė – jau jų asmeninis reikalas. Ir tai nuostabu.

Ačiū abiems moterims už tai, kad rado laiko pasidalinti pojūčiais su kitais skaitytojais! 

Nuorodos į minėtus įrašus:

Ieva iš Perskaičiau.lt:


Kodėl skaityti? Jei šiuo metu esate vaiko priežiūros atostogose ir galite sau leisti autorės vadinamąją prabangiąką tėvystę: būti jose gana ilgai ir rasti laiko kokybiškoms ir kartu smagioms veikloms su vaiku. Skaitykite, jei norite daugiau sužinoti apie ankstyvąjį vaikų ugdymą ar ieškote įkvėpimo ką smagaus ir naudingo galima nuveikti su vaiku iki 6 metų. Neleiskite atbaidomi knygos pavadinimo – ji tikrai nėra orientuota tik į vaiko intelektinių gabumų ugdymą ir filosofiškai yra artima švelniosios ar prieraišiosios tėvystės nuostatoms.  Plačiau.

Ridikėlių mokyklėlė:

Šią knygą įsigijau tik ją išvydus vitrinoje, net nesvarsčiau ir neieškojau, kur pigiau. Ir gana greitai puoliau ją skaityti (šiaip knygų perku daug, bet kai kurios ilgai laukia savo eilės). Iš pradžių žavėjausi kiekvienu sakiniu, iškart pradėjau domėtis autorės veikla, 7 intelektų programa, susiradau, kur man būtų patogu lankyti užsiėmimus ir net užsiregistravau. Plačiau.

1 view0 comments

Comentarios


bottom of page