top of page

Aromaterapija mūsų namuose (ir apie basomis per sniegą)

Po straipsnio apie Džeko pupą , kuriame prasprūdo žinutė, kad stengiamės sveikatintis natūraliomis priemonėmis, gavau klausimą iš mamos Justės:

Sveiki, Renata. Kiek pamenu jūs naudojate aromaterapiją? Patys naudojame, bet minimaliai. Arbatmedis su šaltmėte mums pagrindiniai aliejukai virusams baidyti, bet naudoti kitus-vis neišdrįstame. O naudoti į vidų-man atrodo nesaugu ir baisu. Buvau paskaitoje, lyg ir įtikino, kad saugu, sveika, tačiau įdomi ir kitų nuomonė (jūsų nuomonė visada būna argumentuota, tad pasitikiu).

Taip, mūsų namų vaistinėlėje nuo seno pilna visokių natūralių sirupų, draugaujame su žolininke Rasa, pati esu buvusi Tibeto medicinos vaikams seminaruose ir nuolat dėl sveikatos konsultuojamės su bičiule, šią rūšį praktikuojančia trijų vaikų mama Jolanta.

Neslėpsiu, kad per paskutinius kalendorinius metus mūsų didžiausia liga buvo sloga arba lengvas kosuliukas, taip pat keli virusiukai. Juos visus Dovydas sėkmingai įveikė padedamas arbatų, bulvių su lupenomis, geros nuotaikos, nuobodulio sėdėti namuose (sirgti turi būti ypatingai nuobodu) ir – aromaterapijos. Nei vieno žygio pas gydytojus.

Daugelį metų ir aš buvau mama, kuri gerai žino arbatmedį, taip pat dar Kvapų namų Vaikų mikrobų mušyklę, tačiau ką dar galima nuveikti su kitais eteriniais aliejais man visuomet buvo mistika ir kiek bauginantis reikalas, reikalaujantis studijų. Bet!

Bet vasarą mūsų bendruomenės narė Drasida Žemaitė ir jos leidykla išleido knygą Aromaterapija vaikams, kuri pakeitė mūsų santykį su aromaterapija (beje, per knygos pristatymą sužinojau, kad arbatmedžio aliejus skaitosi labai stiprus ir agresyvus, o naudojant visuomet tik vieną aliejuką – gali kristi efektyvumas ir pan.). Aš kol kas bejėgė be šios knygos, tačiau gal laikui bėgant viską žinosiu mintinai.

Artimi bičiuliai žino, kad kai sužinau ką nors, kas smarkiai į gerą pakeičia mano gyvenimą – kaip užsivedus pasakoju visiems sutiktiems aplinkiniams. Taigi apie šią knygą iš manęs jau girdėjo daugelis. Kaip ją naudojame? Nutinka neganda, pvz. kosulys. Imu savo žynyną, atsiverčiu skyrelį “KOSULYS”, perskaičiusi įvertinu, ar vaistinėlėje yra tokių eterinių aliejų ir imu naudoti. Jei ne – lekiu į Kvapų namus (Šiltnamių g., nes ten tikrai daro mišinius) ir pagal knygoje pateiktą receptą paprašau, kad sumaišytų stebuklingą mišinuką. Knygoje aprašyta kaip galima jį naudoti.

Nuotraukoje – receptas iš knygos. Raminti kosulį miego metu gariname ramunes arba levandas (Dovydas pasirenka).

Tą patį prieš kelis mėnesius dariau su sloga. Žinynas > receptas ant lapelio > mišinukas iš Kvapų namų. Neprakvepuojama slogytė buvo išvaryta lauk per 3 dienas mišiniu nuo sinusito.

Dovydui patinka kvapai. Jis gerai žino, kad levandos ramina ir gerina miega, kad mišinukas nuo mikrobų pravalo patalpas, o pipirmetės mažina karščiavimą. Į vidų nenaudojame, tačiau triname padukus, garimane su difuzoriumi (nuotraukoje mano pamėgtas iš YoungLiving (kadaise turėjau pigesnį, tačiau jis kaipmat sugedo), tepame krūtinę ir nugarytę sumaišę su baziniu aliejumi, šlakstome ant drabužių, gariname automobilyje. Aromaterapiją naudojame ir kūdikių akademijoje bei vaikų darželyje.

Artimiausiu metu ketinu susimaišyti mišinukus nuo raumenų skausmų (dažnai būna augantiems, kad skauda kojeles).

Štai tiek pasidalinimų apie aromaterapiją. Svarbiausia pirmojo septynmečio užduotis – sustiprėti fiziškai. Be cheminių vaistų ir preparatų. Daug judant, ryšyje su gamta, sveikai valgant, medituojant (taip taip, net vaikai tai gali), natūraliomis priemonėmis. Karščiavimą ne sykį esu mažinusi nupildama vaiką lediniu vandeniu (jei mažinate vaistais – kūnas nesimoko ir pripranta, kad kažkas iš išorės pasirūpina juo).Tas pat ir su eteriniais aliejais – jei turite įproti gydyti cheminiais vaistais, reikės laiko, kol aromaterapija atskleis visas savo supergalias būtent Jūsų vaikui.

Pastaruosius 2 metus to nebeprireikia, nes karštis užkilęs sudegina virusą ir nukrenta pats. Pirtyje visuomet nusipilame šaltu vandeniu. O neseniai iškritusiu sniegu labai džiaugiamės ne tik dėl galimybės pasidaryti tvirtovę, bet ir dėl galimybės pabėgioti basomis. Ir jei manote, kad Dovydas nesidžiaugia – turėtumėte pamatyti kaip jis kikena ir siaučia basas. Gal pavyks kada nufilmuoti.

Sveikatos visiems! Ačiū Justei už klausimą ir pasitikėjimą! Beje, knygą galima įsigyti ir kūdikių akademijoje Mažųjų valdos.

Šiltai,

Renata Lazdin

Sekite mano ir komandos naujienas Facebook, Instagram, prisijunkite prie Facebook grupės Vienas vaikas – 7 intelektai. Mano knyga “Vienas vaikas – 7 intelektai” – prekyboje jau sausio pabaigoje. Valio!

1 view0 comments

Recent Posts

See All

コメント


bottom of page