top of page

“Būreliai”?! Ar išties investuojame į vaiką?

Mamos irgi žmonės, tad akademijoje skaitynių skrynelėje yra ne tik vaikiški-mamiški žurnalai, bet ir tokia periodika kaip žurnalai Valstybė, National Geographic, IQ ir kiti. Tik pastarasis šį mėnesį mane nustebino, indikavo kokia nuomonė mūsų net ir intelektualiojoje visuomenės dalyje yra labiausiai paplitusi.

IQ suskaičiavo Vaiko sąskaitą. Skaniai skamba, tiesa? Užmeti akį, suskaičiuoji, susitaupai ir – susilauki vaiko. Puikiai. Ir maža to – straipsnis talpinamas skiltyje “Svarbiausia investicija”. Šioje vietoje – stop. Iš 17 kategorijų, kuriose buvo skaičiuojami vaiko kaštai – tik tris šiaip ne taip įmanoma priskirti prie “aktyvų”, o ne “pasyvų” (pagal investicinę logiką ilgainiui atitinkamai nešančių, o ne atimančių pinigus). Tai Kompiuteris ir telefonas (tarkim galimas naudoti ugdymuisi), Vasaros stovyklos (tarkim tematinės ir ugdomosios) ir – BŪRELIAI! Būreliai – čia kas per kategorija? Ir kas per svarbiausia investicija, jei tai tėra gyvybės palaikymas, o ne ugdymas?

Neviniojant į vatą – tikėčiausi iš tokio leidinio kaip IQ bent šiek tiek žvelgti giliau ir šią poziciją pavadinti “užklasinis ugdymas”, jau nekalbu apie poreikį išskirti jame ankstyvąjį ugdymą, korepetitorius mokykloje, papildomus kalbų mokymus, sporto užsiėmimus ir t.t. Darytina prielaida, kad nei žurnalistas, nei redaktoriai patys neturi vaikų, arba į jų auginimą žvelgia itin tipiškai-stereotipiškai – vaikas kaip vazonas, kurį užtenka palaistyti, patręšti ir sykiais nunešti ant saulės (nuskraidinti į šiltuosius kraštus).

Jau praktikuojantys tėvai puikiai žino kokios didžiulės sumos pinigų yra išleidžiamos – žaislams (paprastiems ir ugdomiesiems), mobilumo priemonėms, knygelėms, žvelgiant giliau – metodinėms medžiagoms, kalbų mokymui, enciklopedijoms ir žemėlapiams, literatūrai apie vaikų auginimą, auklėjimą ir ugdymą, dažams ir kitokioms meninio ugdymo priemonėms, muzikos instrumentams, reprodukcijų albumams ir t.t.

Trumpai tariant – kada į vaiko poreikį mokytis normalių dalykų pradėsime žvelgti kaip į bazinį poreikį?! Kada?.. Kada suvoksime tikruosius mokymosi etapus ir jų galimybes?..

0 views0 comments

Comments


bottom of page