top of page

Du mėnesiai ramaus miego be X. Atspėkite, kas yra X?

Labai trumpas įrašas. Ir tik iš pirmo žvilgsnio – ne apie ugdymą.

Viešai žinoma, kad vaikai miega neramiai. Jų cirkadiniai ritmai dar tik nusistovi, smegenys sproginėja apdorodamos tonas naujos informacijos, o savijauta labai priklauso nuo įvairių gyvybinių procesų.

Lūnai jau 2,5 m. Prieš gerus 4 mėnesius nustojo (nepasakyčiau, kad savo noru) gerti pieną naktimis ir tuomet mano miegas pastebimai pagerėjo. Bet mano mažoji vis tiek pastebimai vartėsi, niurzgėdavo ir nubusdavo opapa.

Bet.

Po pokalbio su šiuo klausimu patyrusia bičiule Lina staiga suvokiau, kad ir mano dukrai yra galima netolerancija gliutenui. Pagrindiniai požymiai – paraustantys žandukai ir neramus miegas.

Greičiausias būdas patvirtinti – eksperimentas. Į maišus sukroviau makaronus, duoną ir miltus. Padovanojau draugams. Darželyje užsakiau begliutenį maitinimą (valio, Augueko Ingridai ir jos komandai, kurie be kitą ko tuoj pat išmoko kepti avižinę duoną). Dvi paros nuo šio sprendimo mano mielas vaikas ĖMĖ MIEGOTI RAMIAI. RA-MIAI!Įprastus miltus pakeitėme ryžių, kokosų, avižų, kinvos, morkų ir visokiais kitokiais. Įprastus makaronus žirnių, avinžirnių ir lęšių makaronais. Poreikis duonai dingo per geras dvi savaites (nors kai esame be Lūnos – mielai plėšome kruasaną).

Žadėjau trumpą įrašą, tad apibendrinant: netolerancija arba švelni alergija populiaraiusiems alergenams – gali turėti didelės įtakos vaiko ir, natūraliai, visos šeimos savijautai. Blogai besijaučiantis vaikas – nenorintis pažinti ir tyrinėti vaikas.

Ar Jūsų vaikas miega ramiai?

Vargšas vaikas? Vaikai, kurie dėl sveikatos turi ko nors atsisakyti – auga stipresnių charakterių. Ir jei mūsų vidinė būsena yra rami – vaikas reaguos atitinkamai.

Akiratį šiuo klausimu praplėsti padės dvi knygos. Pirma – Ramaus miego knyga. Antra – Žarnyno žavumynai.

P.S. žodis ugdymas, kalbant apie ikimokyklinį tarpsnį numato domėjimąsi ir mitybą, gyvybiniais procesais bei kitais, iš pirmo žvilgsnio ne ugdymo klausimais. 🙂

PP.S. gal kas nors žinote gerą tešlą picai be gliuteno? Paįvairinimui.

Beje, nenaudojame kviečių/rugių/miežių be gliuteno, t.y. jį pašalinant, nes tai jau reiškia gerokai apdorotą maistą, o natūralus, šviežiai pagamintas yra mūsų aukščiausias prioritetas. Bet apie tai galbūt kitą kartą. 🙂

0 views0 comments

Comments


bottom of page