top of page

Faktai apie mažų vaikų/kūdikių gebėjimus (I)

Nedaugžodžiaujant – pliki faktai apie mažus vaikus, t.y. kūdikius:

  1. Mažam vaikui išmokti skaityti yra lengviau, nei išmokti kalbą iš klausos. Nes spausdinti žodžiai yra visada vienodi, o skambantys žodžiai turi tūkstančius pavidalų priklausimai nuo kalbančiųjų intonacijos, kalbos tempo, balso tembro, kilmės, nuotaikos ir kitų subjektyvių faktorių (net ir jie netrukdo vaikui viską suprasti iki vienerių, o pažengusiai kalbėti – iki ketverių!).

  2. Vaikui pakanka vidutiniškai 90 sekundžių pilnai ištyrinėti žaislui. Jei žaislas atnešamas dėžutėje – da

r 90 sekundžių tenka jai, ir dėžė neretai būna įdomesnė, nes tėvai leidžia ją suplėšyti (t.y. išsiaiškinti kaip ji sumeistrauta).

  1. Mažo vaiko pasaulio tyrinėjimo laboratorijoje atliekami penkių rūšių veiksmai – liečiama, apžiūrima, klausomasi, ragaujama, uostoma. Reikėtų pasirūpinti vystyti visus penkis nuo pat gimimo. Jie vystosi ne todėl, kad vaikas auga, o todėl, kad augdamas turi praktikos. Jei neturi – nesivysto.

  2. Mažas vaikas, kūdikis yra mokymosi genijus.

  3. Kai vaikui sukanka šešeri – jo smegenų formavimasis yra iš esmės pasibaigęs.

  4. Mažas vaikas yra lingvistinis genijus ir gali išmokti bet kurią kalbą ir tiek jų, kiek jį supa. Kai jis gimsta – visos kalbos jam yra vienodai svetimos. Ypatingai lengvai vaikai mokosi kalbų iki trejų metų. (Kodėl tuomet Lietuvoje visi užsienio kalbų kursai – nuo ketverių?)

  5. Mažas vaikas gali išmokti bet ką, ką sugebama pateikti jam tinkamu būdu.

  6. Mažas vaikas plaukia ir nardo nuo gimimo (nes daro tai 9 mėnesius mamos pilvelyje), jei šio natūralaus gebėjimo neleidžiama nuslopinti laike (neleidžiant praktikuotis). Dar prieš nepilną šimtmetį šis natūralus faktas dar laikytas fenomenu.

Vizualiai kviečiu susipažinti su profesoriaus Suzuki iš Matsumoto orkestruojančiais vaikiukais. Neįtikėtina, tiesa? O juk išties – paprasta!

Nuotrauka iš theartoffreediving.com

0 views0 comments

Comments


bottom of page