top of page

Keturkalbis vaikų darželis Mažųjų valdos – nuo šiol ir Antakalnyje!!!

Taip, taip, sakiau, kad ramiai auginsiu dukrytę, ir du metus nedirbsiu, tačiau gyvenimas pasuko savo vaga, ir šiuo metu mano produktyvumas ir kūrybiškumas kaip niekados didelis. Seminarai, praktinės seminarų dienos, leidiniai ir net naujos programos, o didžiausia žinia – jau nuo birželio duris atvers antrasis keturkalbis vaikų darželis Mažųjų valdos ir antroji kūdikių akademija Mažųjų valdos (nuo rugsėjo mėn.).

Ne tik keturios kalbos, bet ir – vyrai auklėtojai – Mažųjų valdų kasdienybė!


Vaikų darželis įsikurs pirmuose dviejuose aukštuose, o akademija su atskiru įėjimu – trečiajame. Puikioje vietoje – Antakalnio g. 26A. Čia jau labai greitai pasigirs vaikų juokas, kiemas bus pertvarkytas pagal geriausias lauko pedagogikos tradicijas, vidines erdves papuoš dailininkė Kotryna, valgomajame pasklis aukščiausios kokybės AUGUEKO maisto kvapas, o stipriausios pasaulyje komandos pagalba suskambės net keturios kalbos, muzika, pasakos ir kitokie mano ausis glostantys garsai.

„Mamyte, pirmą darželį padarei man, o antrą darai Lūnai? O knygą kokią jai parašysi? Tikros linksmybės!” – džiaugiasi Dovydas. Jam šis namas kaipmat tapo magišku, kai namo parėmimo dieną, vienoje iš erdvių rado LEGO gaisrinę mašiną! Vyras nustatė, kad LEGO – 2004 metų! Dovydas stebėjosi, kaip galima nusipirkus sudėti ir neišrinkti kitiems projektams vėliau!

Taigi, nekantrauju, planuoju erdves, prižiūriu rimtus remontus ir esu nepaprastai pakylėta. Nes gana keistas jausmas apimdavo pasakoti apie tai, ką nuostabaus darai, bet beveik neturėti laisvų vietų. Šį sezoną laisvų vietų darželyje tikrai turėsime!!! Registruokitės jau šiems arba kitiems metams.

Nuo šiandien darželio Facebook puslapyje daugiau ir plačiau pasidalinsime (kviečiu sekti!) mūsų išskirtinumais (ką iki šiol darėme labai ribotai), o sąrašas „TIK PAS MUS” yra ne toks jau ir trumpas. Taigi, koks tas ugdymas Mažųjų valdose?

 1. Tik pas mus keturkalbis ugdymas prabangiuoju imersijos metodu (ne tik pamokų vedimas, o ir kitakalbiai auklėtojai, kurie „gyvena” su vaikais).

 2. Tik pas mus kaip būtini elementai įskaičiuoti ir įtraukti:

 3. išvykstamoji gimnastika Tarptautiniame gimnastikos centre,

 4. sustiprinta matematikos programa su Numicon priemonėmis,

 5. muzika su profesionalia mokytoja,


Uždarame Instagram sraute – beveik tiesioginė dienos įvykių transliacija. Taip, tai atima jėgų, bet tėvams labai patinka dirbant matyti, kas tądien darželyje “ant bangos”. Štai penktadienio gyvo garso koncertas su maestro Dmitrijumi Golovanovu priešaky tiesiog pribloškė!


 1. dailės saviraiška ir emocinio intelekto ugdymas su psichologe,

 2. išvykstamoji edukacija (ekskursijos).

 3. Tik pas mus žinių srautas realiu laiku uždarame Instagram kanale, skirtas tik tėveliams.

 4. Visi su vaikais dirbantys suaugusieji yra mokytojai-asmenybės (rezultatas – ypatingas vaiko adaptyvumas naujovėms; tai psichologės stebėsenos rezultatai!), o ne asistentai.

 5. Judėjimo ir lauko pedagogikos praktikos bei sveikatinimo suvokimo ugdymas.

 6. Grūdinimo praktikos.

 7. Bendrojo pažinimo pamokos.

 8. Gausybė švenčių (kultūros pažinimas per vaikišką džiūgavimą).

 9. Kas mėnesį vykstantys sensoriniai Messy Play patyrimai.

 10. Ne mažiau svarbu – pakankamai laiko ir tinkamų kūrybinių priemonių laisvam žaidimui!!!

Taip taip, paprastai tariant, tai darželis be poreikio po jo vesti į pagrindinius būtinuosius būrelius. Nebent į asmeninius talentus puoselėjančius, tokius kaip Suzuki muzikavimas, kurį lanko nemažas būrys Mažųjų valdų karalaičių.

Kodėl kalbos net keturios? 

 1. Siekiame ypatingos, bet natūralios, draugyste ir meile grįstos proto mankštos (tyrimai rodo, kad bent dvikalbis vaikas visais įmanomais kriterijais yra pranašesnis už vienkalbį).

 2. Siekiame didesnio adaptyvumo, socialinės kompetencijos, empatijos ir pan.

 3. Norime padėti pagrindus lengvam kalbų mokymuisi ateityje.


Nekantrauja. 🙂 Vienos pirmųjų svečių pasižvalgyti kol kas tik į iškabą – po Mažųjų valdų stogu užaugusios Kotryna ir Dominika.


 1. Norime išmokyti šių kalbų.

Nekantrauju pakviesti besidominčius į svečius! Daugiau apie darželį – jo puslapyje!

O pabaigai – dovana – spalvinimo lapas, kurį galite panaudoti ruošdami vaiką darželio linksmybėms (net jei lankysite kitą) – spalvinti ir kalbėtis apie tai, kas darželyje vyksta, tokiu būdu geriau parengsite mažylį psichologiškai. Apie tai galite išsamiau išgirsti mūsų seminarų dienoje čia.

1 view0 comments

Comments


bottom of page