top of page

Kokoso riešuto kiautas, dėmesio kortelė ar karoliukas vietoje PMŠ

Kaip yra nustačiusi žymioji Pepė Ilgakojinė – vaikai yra tikri daikteliautojai, tačiau vis dar lieka neaišku, ką tiksliai dovanoti, siekiant, kad žaislas būtų vaiko akiratyje daug ilgiau nei vieną dieną ir atneštų jam kuo daugiau naudos?

Kokoso kiautas patinka ne tik vaikams. Galima ne tik migdyti, bet ir plukdyti, ar panaudoti kaip serviravimo dubenėlį.


Pagrindinę trokštamą savo vaiko dovaną garantuotai žinote, tačiau aplinkui yra ir kitų vaikų, kuriems, esu tikra, ką nors perkate ar gaminate. Vietoj skubriai parduotuvėje nugriebto daikto (PMŠ – paskutinės minutės šlamšto), siūlau kelis nestandartinius sprendimus, kurie tikrai tikrai pradžiugins mažuosius daikteliautojus.

Populiariausi visų laikų žaislai

Laisvas žaidimas yra tai, ką šiuolaikinių vaikų tėvai gerai išmanė. Naujosios kartos vaikus vis rečiau pamatysi laisvai žaidžiant. Apie laisvo žaidimo prasmę, naudą ir būtinumą vis dažniau pavojaus varpais skambina tarptautinės organizacijos, ugdymo specialistai ir psichologai.

Tad, jei norite paskatinti ikimokyklinio amžiaus vaiką laisvai žaisti – pasirūpinkite tokiais nestandartiniais žaislais-daiktais.

Dėžės ir dėžutės, pagaliai ir pagaliukai, medžiagų atraižos, virvelės, o taip pat smėlis ir vanduo, kaip rodo vaikų žaidimų tyrimai yra patys populiariausi visų laikų žaislai naudojami laisvam žaidimui. Netikėtas rinkinys išties pradžiugins ir kūrybai išprovokuos jūsų mažąjį bičiulį.

Geriausių pasaulyje žaislų rinkinys. Parduotuvėje tokio nerasite.


Štai aš šiemet keliems vaikams rengiu nepaprastą dovaną – į keturias dalis supjaustytą kokoso riešuto kiautą, graikinių riešutų geldeles. Taip pat nepamiršiu pridėti po kelis žėrinčius karoliukus, plunksneles ar kaspinėlius. Tokiam rinkiniui pasistengsiu rasti dailią medinę dėželę ir sėkmė garantuota!

Esu patyrusi ir netikėtumų – tokį daiktą gavęs vaikas suspigo: “Kas per nesąmonė?!”, bet kai tik labai jau greitai nusibodo visos parduotuvinės dovanos, grįžo prie mano dėželės ir jos iš rankų nepaleido (pasak tėvų) gerą mėnesį.

Netikėtumas arba patyriminė dovana

Laiškas Kalėdų seneliui – nuostabi tradicija, tačiau nepamirškime jausmo, kai gaunate ką nors netikėto.

Vis dažniau matoma tendencija, kad kuo daugiau žaislų vaikas gauna, tuo mažesnis pasitenkinimas jais. Kuo daugiau žaislų, tuo irzlesnis vaikas. Paradoksalu, tačiau gausybės laikais vaikui sunku rinktis iš didelio kiekio daiktų ne tik parduotuvėje, bet ir savo kambario lentynose.


Norėdami nuo ekranų atitkraukti per šventes susibūrusius vaikus pasiūlykite jiems kelias dideles dėžes, skarelių ir pagaliukų. Kadre Lina, Vytautas ir Dovydas žaidimų pasimatyme.


Pasidžiaugus gautomis dovanomis dalį jų galima atidėti ir vaikui atiduoti kiek vėliau – po savaitės ar mėnesio.

Arba pasirinkimas – patyriminės dovanos. Tai puiki alternatyva daiktams. Mėgstamo žurnalo prenumerata, bilietai į spektaklį, zoologijos sodą, žaidimų kambarį, batutų parką, kino teatrą ir pan. Dovanodami patyrimines dovanas vaikus skatinsime mėgautis akimirkomis ir kokybišku laiku kartu.

Nepertraukiamo dėmesio kortelė


Rankinėje visuomet turiu žėrinčių karoliukų, jei netikėtai reikėtų staigmenos. Tai supergalias sustiprinantys karoliukai ir gauti juos patinka ne tik vaikams.


Labiausiai mūsų vaikams reikia mūsų nepertraukiamo dėmesio, laiko skirto asmeniškai jiems ir tik jiems. Jei būsite ypač drąsūs, galite padovanoti vaikui kelias korteles, pavyzdžiui: “Valanda nepertraukiamo mamos/tėčio dėmesio” su galimybe mažajam panaudoti šią kortelę kai norėsis. Toje valandoje neturite teisės naudotis telefonu ar užsiimti bet kokia pašaline veikla – tik tai, ką pasakys Jūsų apdovanotasis. Jūsų laukia dėkingumo jūra.

Jei vaikas ne Jūsų – galite padovanoti jam pasimatymą. Tokią netikėtą dovaną gavo Dovydas iš savo auklėtojos bebaigiant darželį.

Na o pabaigai įkeliu linkėjimą.


0 views0 comments

Comments


bottom of page