top of page

LR Kasdienybės kultūroje: svarbiausias ugdymas vyksta namuose

LRT Klasikos laidoje Kasdienybės kultūra ramiai ir saulėtai tryse pasikalbėjome apie ankstyvojo ugdymo

kasdienybės kultūrą. Dėkoju laidos autorei ir vedėjai Violetai Melnikienei už tai, kad išgirdo ir provokavo, o mūsų mielai akademijos mokytojai doc. Lolitai Piličiauskaitei Navickienei – už tai, svarbiausia, kad prisideda prie mažųjų akademikų lavinimo savo rimais ir ritmais, dainomis ir gausiais instrumentiniais garsais, ir už tai, ne mažiau svarbu, kad kartu “atlaikėm” provokacijas. 🙂 Buvo smagu, nes būtent Lolita – pirmoji, arši Mažųjų valdų ir ankstyvojo ugdymo ambasadorė. Jos muzikinio ugdomojo sveikatinimo mokyklėlė Sveikutis, kur lankėmės su sūnumi, buvo viena iš pirmųjų stotelių – kuriose prasidėjo mano kelionė į dalinimasi ankstyvojo ugdymo stebuklu.

Dar nuo žurnalistikos studijų laikų radiją suprantu kaip magišką reiškinį. Tad visiškai nekeista, kodėl buvo nepaprastai smagu (jaudulio irgi buvo 🙂 ) kalbėtis, o visuomenei – mamoms, tėčiams, seneliams ir močiutėms, tetoms, dėdėms ir krikštatėviams – visiems visiems, kurie tik supa kiekvieną mažytį vaikelį ir jo potencialų genialumą, tikiu, naudinga.

Kalbėjomės apie tai – kodėl verta leisti vaikeliui išnaudoti savo vaikystės galimybes, kurios yra nepaprastos. Kiekviena mama kuria savo vaikelio kasdienybės kultūrą – ar mažytis spokso į tuščią sieną ar į jaudinančus paveikslus.

Lolita pabrėžė vaiko natūralų savitumą sugerti viską, kas tik jį supa – juk mažylio protas lyg kempinė. Jam savita mokintis nesimokant, o – tiesiog džiaugsmingai stebint ir džiaugsmingai mėgdžiojant. Puikiai atskleidė jaunųjų mamyčių norą, būtinumą atsipalaiduoti, bei galimybę tai padaryti Mažųjų valdose.

Žinoma, nepraleidau progos priminti, kad meilė ir gera vaiko savijauta – būtinasis elementas bet kokiam mokymuisi ir bet kuriems žaidinimams. O taip pat – pabrėžti, kad žaidinimas namuose, tėvų pagalba – yra esmė, kurios rezultatai viršija visus galimus lūkesčius.

Sunku perpasakoti gyvą pokalbį – kviečiu klausytis laidos įrašo.

1 view0 comments

Comments


bottom of page