top of page

Planuokime vaikų ugdymą nuo pirmųjų dienų!

1/2190-oji – tai kiekviena aktyviojo Žmogaus mokymosi etapo diena – viena iš pirmųjų šešerių gyvenimo metų diena. Daug tai ar mažai? Man rodos – labai mažai. Žinant, kad ugdydami vaiką tuo pačiu metu dar turime dirbti, ilsėtis, miegoti, linksmintis ir visaip kitaip praktikuoti savo suaugusiųjų gyvenimą, kuriame galimybių ribos, deja nebesiplečia – o tik praktikuojamos per pirmus šešerius metus įgautosios (net knygas kaupiame senatvei – kai bus laiko).

Seminarų ir susitikimų su tėveliais metu visuomet su baltu pavydu žvelgiu į greta žaidžiančius vaikus – ir kuo jie mažesni – tuo labiau man pavydisi. Ir kuo labiau artėja mano pačios sūnaus septintasis gimtadienis ir juo labiau – trisdešimties mėnesių sukaktis – tuo didesnį nerimą jaučiu, kad nedirbame pakankamai daug (žinant vaikų genialumo lygį – niekada nebus pakankamai).

Todėl, mieli tėveliai, rekomenduoju suplanuoti savo stebuklų ugdymą ir apgalvoti priemones savo tikslų realizavimui. Į ką atkreipti dėmesį:

  1. Pagalvokite apie savo vaiką kaip suaugusįjį -kokios komptenecijos ir gebėjimai jam praverstų bet kokių jo užsibrėžtų svajonių įgyvendinimui.

  2. Atsispirkite nuo galutinio taško – t.y. septintojo gimtadienio.

  3. Įvertinkite, kad gebėjimo mokytis kreivė nuo gimimo iki magiško gimtadienio – krenta.

  4. Įvertinkite savo laiko su vaiku pokyčių momentus (darželis, auklės, darbai, kelionės, sezoniškumas ir kt.)

  5. Inventorizuokite aplinkui natūraliai esančias priemones – žmonės, knygos, namai, kiemai ir t.t.

  6. Išstudijuokite išorinių ugdymo šaltinių (jei jų reikia) prieinamumą – atstumas nuo namų, amžius nuo kurio priima, finansinis pasiekiamumas ir kt.

  7. Suplanuokite tikslų pasiekimą grįžtant nuo 7 gimtadienio iki gimimo momento arba iki bet kur, kur šiuo metu esate.

  8. Džiugiai, entuziastingai, su begaline meile savo vaikeliui, jo genialumui ir sau – imkitės plano įgyvendinimo!

Prieš savaitę įteikėme diplomus pirmajai 7 intelektų lavinimo programos laidai. Potencialiai profesionaliems tėvams ir potencialiems genijams – programoje jie daug išgirdo, daug išbandė, beliko – praktikuoti ir eiti link tikslių tikslų. Nes tai – tik kelio pradžia. Svarbu neišbarstyti entuziazmo ir pasitenkinimo procesu. 🙂

0 views0 comments

Comentários


bottom of page