top of page

TIKRAS STEBUKLAS – jau Jūsų!

“Čia esu aš – Tikras stebuklas!”

Būtent tokiu sakiniu prasideda ne per seniausiai pasirodžiusi pirmoji kūdikių akademijos “Mažųjų valdos” išleista knyga ypač mažiems skaitytojams – TIKRAS STEBUKLAS. Apie berniuką, kuris žino, kad mokytis – geriausias žaidimas pasaulyje. Ir apie jo tėvus, kuri

e dėl savo TIKRO STEBUKLO “iš džiaugsmo išprotėja”.

Rašiau ją aš. Iliustravo ypatingasis Mindaugas Mikulėnas. Knygą gali perskaityti jau pusantrų-dviejų metų mažylis. Ypač lengvai – jei prieš tai, mamos arba tėčio pagalba, yra “sužaidęs” skaitymo kortelių kūdikiams ir mažiems vaikams komplektą. Ji parengta pagal metodines rekomendacijas. Be papildomo triukšmo – subalansuota lengvai skaityti. Būtent taip, kaip reikia patiems mažiausiems. Apie tai kodėl verta ir kaip išmokyti savo mažą vaiką skaityti jau rašiau. Plačiau apie tai su tėvais kalbamės 7 intelektų lavinimo programoje arba seminare Genijais tampama.

Beje, jei mokote savo mažiausius skaityti kortelių apgalba – viską žinote. Jei ne priminsiu – knygą mažyliu vartyti/skaityti reikia labai labai labai greitai – kad nespėtų nusibosti. Ypač tekstinius puslapius, nes jis juos labai greitai ir puikiai įsimena. Ir vedžioti piršteliu palei žodžius – nereikia. Nebent tą daro ir nori daryti – pats mažylis.

Yra kažkokios romantikos knygų leidime. Bet daug labiau mane jaudina suvokimas, kad tai – tik pradžia. Pradžia kokybiškų leidimų/žaidimų/garsų/metodinės medžiagos patiems mažiausiems vaikučiams ir neribotoms jų galimybėms. Idėjų tiek, kiek nesutalpinu laike ir pajėgumuose. Bet – viskas po truputį. Juk kantrybė auga kartu su vaikais, sakoma. 🙂

Be galo džiaugiuosi sulaukusi žinių iš pajūrio, kur artimos draugės sūnelis, seniausiai įveikęs skaitymo kortelių komplektą, jau pavertė TIKRĄ STEBUKLĄ savo kasdienybės dalimi.

Jau nekalbu apie tai, kaip apsiašarojau, kai pamačiau savo pačios sūnų, stumiantį vaikiškame karutyje dėžę su keliasdešimt knygos egzempliorių  – toks mažas, o jau toks galingas vertybine prasme. Mano mažasis didysis pranašas. Viskas iš jo ir jam. O dar su padėka – mano sesei ir jos dukrai – pasiutelei Amelijai (su kuria mažasis pranašas, atsitiktinai, ar ne – gimęs tą pačią metų dieną).

Ar matote? Ar matote, kokie stiprūs yra mūsų mažyliai? Ką jie su mumis padaro? Ir ką je padaro patys? Su savo gyvenimais, su savo gebėjimais. Tai išties – tikras stebuklas. Pasaulio, gamtos, Žmonijos, Visatos. Todėl ir smagu. Ačiū visiems besidomintiems!

P.S. knygą galima nusipirkti kūdikių akademijoje SoHo lofte Smolensko g. 10D-13, Vilnius, arba – elektroninėje parduotuvėje www.EniBeni.lt.

0 views0 comments

Comments


bottom of page