top of page

Vaikas „link sirgimo”? Raitokimės rankoves

Vienas iš mano nemėgstamiausių dalykų – slaugyti sergančius vaikus. Tad vos kuris nors iš jų ima atrodyti perdėm nuvargęs – raitojamės rankoves ir imame sveikatintis. Tai taip pat vargina. Juk vaikas dar neserga ir atrodytų “aj, gal praeis”, bet praeina retai…

Šiais ir dar kitais patarimais dalinuosi savo knygoje “Septynių intelektų mankšta”, nes vaiko sveikatingumas – pamatas intelektiniam ugdymui ir efektyviai socializacijai. Pasidalinsiu ištrauka ir čia.

SVARBU! Visus šiuos dalykus reikia pradėti daryti iškart ir dažnai, o ne sykį per dieną. Ir nustoti tik kai vaikas visiškai sustiprėja, bent dvi dienas nėra simptomų. Ne anksčiau.

Kai pastebime, kad vaiko sveikata ima silpnėti – darosi pavargęs, mieguistas, raudonuoja paakiai, – galime imtis 7 priemonių, kad virusiukas neįsisiautėtų ir nepaguldytų į ligos patalą.

1. Poilsis, ramybė. Pramogos palauks. Laiku perėjus į ramų režimą galima išvengti ligos. Mažiau ekranų, triukšmo, daugiau laisvo žaidimo ir pasakų skaitymo su tėvais. Nelaukite, kol vaikas įsisirgs, net jei dėl to tektų praleisti kokį nors socialinį renginį ar dieną kitą darželyje. Būkime apdairūs.

2. Šiluma (židinys, pirtis ar pan.) ir įtrynimas šildančiais tepalais. Padėkite kūnui skirti energiją ligos gydymui, o ne eikvoti kūno šilumai palaikyti.

3. Inhaliacijos. Nėra geresnio vaisto kosuliukams ir slogytei gydyti nei su lupenomis virtų bulvių inhaliacija. Trys kartai per dieną intensyvaus gydymo metu ir bent vienas kartas per dieną dar savaitę simptomams išnykus. Tiks ir vibruojantis aparatas su kauke. Šis man labiau patinka, nes su bulvėmis tai vargo vargelio.

4. Aromaterapija. Darželyje gariname orą valančius eterinius aliejus. Miegą geriname garindami levandų ar ramunėlių eterinius aliejus. Namie jie pravers naktį slopinant kosulį.

5. Kontrastinis dušas yra lyg imuniteto žadinimo priemonė ir metodas kosuliui bei slogai gydyti. Kontrastinį dušą daryti nugaros ir krūtinės sričiai 1–2 kartus, kol yra kosulys ir sloga, tokiu būdu: šaltas (2–3 sek.) – šiltas (5–6 sek.) – šaltas (2–3 sek.) – šiltas (5–6 sek.) – šaltas (2–3 sek.) – šiltas (5–6 sek.). Pradedame šaltu, baigiame šiltu.

6. Dieta. Sumažinti maisto kiekį, atsisakyti saldumynų. Valgyti sultinį ar kitą lengvą maistą. Nevalgome pieno produktų, nes šie skatina gleivių gamybą organizme.

7. Sveikatinti iš anksto. Vadovaukimės šūkiu: „Nebėkime nuo problemų, o išsiugdykime imunitetą joms įveikti.“

Taip pat nepraleidžiame ir kitų mikropriemonių, kurios kartu sudėjus gaunasi tikrai puikus imuniteto SPA:

  1. ciberžolė su vandeniu;

  2. mirkytas bičių pikis;

  3. įtrinimas eterinių aliejų mišiniais;

  4. žolelių arbatos;

  5. kibiras šalto vandens organizmui „perkrauti”;

  6. ir t.t. ir panašiai

Beje, vaikas karščiuoja? Man tai visuomet geras ženklas, kuris signalizuoja, kad organizmas ėmė kovoti. Niekuomet neskubu temepratūros numušti. Trys dienos karščiavimo – vidurkis, kurio (jei elgiamės tinkamai) pakanka, kad ligą vaikas įveiktų savarankiškai.

Imantis temperatūrą slopinančių vaistų – liga garantuotai užsitęs ir ūmės. Antibiotikai – ne saldainiai. Kuo daugiau jų vartojate – tuo daugiau vaikas serga pakartotinai.

Taigi uždarome ratą ir grįžtame prie esmės – jei vaikas krypsta „link ligos” – tą pačią akimirką imkitės visų įmanomų natūralių priemonių ir taikykite jas plačiai, dažnai, visą dieną darbuokitės užsiraitoję rankoves. Šildančiu kremu tepkite penkis kartus, o ne vieną prieš miegą ir panašiai.

Tokios kovos ne tik padeda tuomsyk, bet ir stiprina vaiką, moko organizmą ligą įveikti savarankiškai, o ne cheminių preparatų pagalba, kurie ilgainiui nustoja gelbėti.

P.S. Kadaise, seniai seniai, kai gimė Dovydas, jį „gydžiau“ įprastais metodais, pavyzdžiui, mušdavau temperatūrą ibuprofenais, dariau daugybę kitų klasikinių klaidų. Per pirmus trejus gyvenimo metus sukaupėme didžiulę anginų, ausų uždegimų, bronchitų ir kitų ligų patirtį. Kai mūsų gyvenime atsirado Jolanta Motiejūnienė, beveik nebesergame. <…> pediatrė per apsilankymą pažymai gauti klausė, ar neišsikraustėme į užsienį, mat visai pas ją nesirodome.

Dar daugiau istorijų ir priemonių (net apie grūdinimą) – knygoje “Septynių intelektų mankšta“.

Ar jau pasiraitojote rankoves?

1 view0 comments

Recent Posts

See All

Du mėnesiai ramaus miego be X. Atspėkite, kas yra X?

Labai trumpas įrašas. Ir tik iš pirmo žvilgsnio – ne apie ugdymą. Viešai žinoma, kad vaikai miega neramiai. Jų cirkadiniai ritmai dar tik nusistovi, smegenys sproginėja apdorodamos tonas naujos inform

Comments


bottom of page