top of page

Vilniuje duris atveria kūdikių akademija „Mažųjų valdos“

Mieli Mažųjų valdų skaitytojai,

noriu Jums kai ką papasakoti. Prieš bene trejus metus, sužinojusi, kad laukiuosi, pradėjau galvoti, kuo gi čia reikės užsiimti po vaiko priežiūros atostogų. O pradėjusi gilintis į vaikų auginimo specfiką supratau, kad džiuginančios motinystės pagrindas – galimybė daug laiko skirti sau ir savo vaikui. Gimus pranašui Dovydui netikėtai sau pačiai nardžiau ir nėriau vis gylyn į pimųjų metų reikšmę ir poveikį visam mūsų likimui. Šio nardymo rezultatai atsispindi šiame tinklaraštyje ir, kaip suprantu skaitydama man rašomus laiškelius – džiugina jo skaitytojus.

kudikiu-akademija

Jau keletą metų nenustoju dalintis  žinia apie mažų vaikų – kūdikių genialumą. Tai dariau ir vis dar darau kasdien – savo bičiuliams ar naujai sutiktiems žmonėms  pasakoju istorijas, kaip, tarkime, aš su savo vaiku jau nuo aštuntojo mėnesio galėjau susikalbėti gestų ženklais: mano sūnus man rodo, kada nori būtent gerti, o kada yra alkanas, nori pieno ar obuolio. Ir kai kiekvieną kartą pašnekovo akyse matydavau sumaištį ir klausimą „kaip galėjau šito nežinoti?!“ – supratau, kad šia žinia reikia dalintis platesniame rate, ne tik artimoje aplinkoje.

Ir štai, prieš savaitę Naujamiestyje esančiame SoHo lofte užsigalvojau stebėdama skirtingomis spalvomis raibuliuojančią LED lemputę. Žmonės už didžiulių lofto langų vis stabteli ir lygiai taip, kaip aš – spokso į jos žaismą. Žaidimų kambaryje darbininkai prisukinėjo laipiojimo sienelę, valytoja kilimine danga dengtoje Mažojoje klasėje bendravo su siurbliu, o mano miela dukterėčia su sūnumi sulindę į vestibiulyje esantį namelį pro jo langus žaidė A-KU-KU! Viskas ką išvardinau – parengiamieji darbai prieš kitą savaitę atveriant dideles kūdikių akademijos “Mažųjų valdos” duris. Tai ne darželis. Tai – kokybiškas užimtumas mamoms su vaikeliais nuo prenatalinio iki ikimokyklinio amžiaus.

Kūdikių akademija

O spoksodama į spalvotą šviesą galvojau – koks gi ilgas kelias nueitas nuo pirmojo nėštumo trimestro, kai dirbau ministro atstove spaudai ir įsitraukusi derinau Lietuvos ir JAV užsienio reikalų ministrų susitikimo detales. Nueitas iki kūdikių akademijos durų, prie kurių leidžiu sau įsakmiai prašyti visų nusiauti, nes maži vaikai geriausiai visko mokosi būdami savarankiški, o tam jiems reikia švarių grindų. Pasaulis, kuriame svarbu, kiek žingsnių nuo durų bus paspaustos svarbių asmenų rankos, ar pasaulis, kuriame svarbu, kad mažieji augtų sveikai pamaitinti ne tik maistu, bet ir žiniomis? Tikriausiai – svarbu padėti augti taip, kad viskas būtų ranka pasiekiama – ir svarbių asmenų paspaudimai ir paprasta žmogiška laimė, kad nesieikvotų veltui milžiniškas – beribis potencialas (prisipažinsiu – mano profesinė liga – noras ištraukti visus vaikus iš jų vėžimėlių ir parodyti jiems pasaulį).

Kūdikių akademija “Mažųjų valdos” duris atveria tam, kad daugiau tėvų suvoktų savo kūdikių galimybes, daugiau šeimų turėtų kokybišką vertingą užimtumą, daugiau mamų turėtų kur prasiblaškyti nuo buities ir pabendrauti su bendraminčiais. Kūdikių akademijoje puoselėjama paprasta vertybė – svarbiausias ir geriausias vaiko mokytojas – yra jo šeima, jo mama, jo tėtis.

Irkiekviena mama, kaip ir kiekvienas tėtis, gali būti profesionaliais tėvais. Tereikia – trupučio palaikymo ir konstruktyvių žinių.

Nuoširdžaiai kviečiu! www.mažųjų-valdos.lt

0 views0 comments

Comments


bottom of page