top of page
IMG_7225.jpg

Paskaitos, seminarai

Nuolat dalyvauju konferencijose tėvams, ankstyvojo ugddymo pedagogams, skaitau pranešimus, seminarus temomis apie pirmąjį vaikų septynmetį ir harmoningą raidą jame.

 

Galiu atvykti ir į jūsų mokymo įstaigą, renginį, konferenciją ar šeimų bendruomenės susitikimą. 

Čia rasite temų sąrašą paskaitoms ir seminarams, kuriuos jau turiu parengusi.

01

 STEBUKLINGA PRADŽIA: intelektinis ugdymas pirmaisiais metais

Trukmė apie 2 val. Seminare dėstomas turinys aktualiausias šeimoms su mažyliais iki metų ir besilaukiančioms šeimoms, tačiau daugelis temų tinka taikymui ir viso pirmojo septynmečio metu. Seminare rekomenduojama dalyvauti be vaikų, o jei tai neįmanoma – pasirūpinti, kad vaikai visiškai netrukdytų kitiems seminaro dalyviams.

Seminare aptariamos šios temos: kaip meilė veikia intelektą ir kaip ją stiprinti; pirmojo septynmečio poveikis visam gyvenimui (kodėl verta pasirūpinti turtinga pažinimui aplinka); Intelektinė naujagimio dienotvarkė ir namų įrengimas; Rega, klausa, lytėjimas, kalba – kaip vystosi ir kaip padėti? Fizinė mankšta – svarbiau už viską (kaip būti, kaip mankštinti); Ženklų kalba kalbantiems mažyliams (kaip ir kodėl verta suprasti, ką sako nekalbantis mažylis); Naujagimio proto mankštos būdai (G.Domano metodų privalumai ir trūkumai, adaptacijos kasdienybėje); Pirmieji metai – auksiniai metai mokyti užsienio kalbų (English? Русский? Espaniol? Visos! Kodėl verta ir kaip mokyti užsienio kalbų); Pirmųjų metų uždaviniai ir pratimų pavyzdžiai

03

VAIKAI BE DRAMOS: tėvų teisė spręsti bei Pono Beano, Nindzės, Superherojaus ir kitus situacijų sureguliavimo metodus

Seminaras aktualiausias šeimoms, auginančioms 1,5-7 m. mažylius.

  • Kokios žaismingos priemonės gali padėti susitarti su vaiku, kol jis dar nenori tartis?

  • Kalbėsime apie Nindzės, Pono Beano, Švediško stalo ir Dienos pietų, superherojaus ir kitus žaismingus įrankius-metodus, kurių pavadinimai tikrai padės juos prisiminti. Metodai sukurti pagal lektorės vaiko filosofinių poreikių modelį.

  • Vaikas iš prigimties yra DABARties žmogus. Jis sunkiai girdi teiginius: „Kai…., tai…“, „Jei…, tai…“ Ir daro tai tikrai ne tam, kad mus paerzintų (nors taip išties neretai atrodo).

  • Vaiko smegenys dar vystosi ir primena tankias džiungles, kuriuose teisingi signalai klaidžioja be atsako.

  • Kodėl vis tik kartais galime ir privalome panaudoti seną gerą, mūsų tėvų ypač mėgtą „Nes aš taip pasakiau“? Tik dabarites „Nes aš taip pasakiau“ gerokai skiraisi nuo praeities autoritarinio.

  • Kodėl vaikai kartais vis tik puola ant žemės?

02

VAIKAI IR EKRANAI: apie poveikį ir alternatyvas

Trukmė – 1,5 val., aktualiausia šeimoms su vaikais nuo 1,5 iki 7 m. Visi kalba, kad ekranai vaikui kenkia, kad reikia griežtai riboti laiką prie ekranų. Tuo tarpu riboti ir sunku ir nesinori – juk jiems „taip patinka“! Kaip gi tai išties veikia? Seminaras skirtas tėvams, kurie turi vaikų nuo gimimo iki 7 m. Seminare supažindinama su keliolika mokslinių tyrimų apie tai:

  • Kodėl vaikams taip patinka ekranai (telefonai, planšetės, kompiuteriai ir televizorius)?

  • Ekranų turinys: pasyvus ir aktyvus, lėtas ir greitas. Kurį geriau rinktis?

  • Saugus technologijų kiekis – kiekvienam savo

  • Kaip susiję hormonai ir ekranai?

  • „Skaitmeninio ekrano sindromas“: persitempęs, neklausantis, irzlus, nepatenkintas vaikas.

  • Kaip sumažinti neigiamą technologijų poveikį, ypač jei vaikas jau labai įnykęs?

  • Kaip organizuoti medijų vartojimą, jei vis tik vartojame?

  • Kodėl technologijų išradėjai savo vaikams jų neduoda?

  • Skaitmeninis eksperimentas visiems ekranų mylėtojams

04

MISIJA „VAIKAS“: LAIMINGAS + RAMUS + PROTINGAS

Aš noriu vaikui paties geriausio. Kiekviena mama ir tėtis nori savo vaikams visko, kasgeriausia. O dar turime dirbti, rūpintis namais ir nepamiršti asmeninių poreikių. Psichologai, edukologai, auklėtojai ir mokytojai kaip bitės virš avilio dūzgia su savo rekomendacijomisir matymu,kaip „tesingai auginti”. Kaip išsaugoti sveiką protą, nepervargti ir vis tik pasirūpinti vaiko gerove?

Seminare aptarsime:

  • Kasdienybės būtinybės - pagrindas harmoningam vystymuisi. Įgyvendinama namuose.

  • Kasdienybės galimybės - namuose įgyvendinamų veiklųsąrašas, skirtas tėveliams, kurie siekia daugiau. Renata taivadina„pailsėti mėgstančių” tėvų metodais, nes jie reikalauja santykinai nedaug pastangųir yra labai efektyvūs.

  • Būreliai, darželiai, pamokėlės - vienas ar kaipįmanoma daugiau? Kaip pasirinkti?

  • Kasdienybės pagundos - vaikai ir ekranai, naudingos veiklos juose.

„Dabartinių vaikų seneliai pasakoja, kad vaikus auginti tais laikais buvo gana paprasta ir aišku. Siekiu padėti protingai supaprastinti ir mūsų kartos tėvų kasdienybę”,- juokauja Renata Lazdin. Jos teigimu,ramybės ir pasitenkinimo tėvai įgauna žinodami, kas svarbiausia ir nesiblaškydami.

Bendraukime!

Esu atvira naujoms pažintims, jungiančioms draugystėms, netikėtoms partnerystėms. 

+370 676 33321 

bottom of page