top of page

Apie stiklo kalnus, dekretines atostogas ir pieninius dantukus

Sveiki, ponios ir ponai. Kaip gyvenate? Artimiausius metus daug dažniau nei iki šiol rasiu laiko įrašams į tinklaraštį, juk paskyrus savo kasdienybę mažo vaiko priežiūrai poreikis savirealizuotis ir intelektualiai niekur nedingsta.

Nuo rugpjūčio 1 d. formaliai išėjau dekretinių atostogų. Bent taip pasiskelbiau, pasikeičiau parašą į “IDĖJINĖ VADOVĖ”. Mano tikslas visada buvo ne tik dirbti darbą, kuris be galo patinka, bet ir sukurti sistemą, kuri gyvena savo gyvenimą be manęs. Tad atėjo metas matuotis ir įsipatoginti idėjinės vadovės apdare, kurį siuvausi ištisus penkis metus.

Liepos pradžioje skaičiau pranešimą Vilkės namų surengtame Mamų startuolių suvažiavime. Dalinausi patirtimi, kad vienintelis būdas pasiekti tikslus yra nuolat save ganyti, kad jų siektum, o ne paskęstum administraciniuose, bereikšmiuose darbuose, kurie (tyrimai rodo) atima 80 proc. laiko ir atneša tik 20 proc. vertės. Linkiu mamoms startuolėms stiprybės ir kantrybės. Kelias į sėkmę kupinas iššūkių ir bemiegių naktų (net sunku galvoti apie tai, per ką reikėjo pereiti), tačiau diena, kai apsivelki idėjinio vadovo rūbą yra išties šventinė!

Esu nepaprastai laiminga ir dėkinga už viską, kas mane supa. O pastarųjų metų “rezultatai” visiškai verčia iš koto. Baigiau rašyti knygą, ėmiausi naujų studijų universitete, knygos pasirodymo išvakarėse sužinojome, kad laukiuosi antro vaiko. Tada visai netikėtai nusipirkom hektarą žemės ir ant jo vyras baigia pastatyti mūsų svajonių namelį. Ten, kur klega gervės ir pievoje tupi kiškiai. O dabar, rugpjūtį, šie metai baiginėjasi ne mažiau simboliškai: Dovydui iškrito pirmasis pieninis dantukas, o tai ženklas, kad jis subrendo, baiginėja savo pirmąjį septynmetį ir ruošia marškinius ėjimui į mokyklą.

Aš tuo tarpu gavau iš leidyklos žinią, kad pirmas knygos tiražas baigiamas išparduoti. Tad drąsiai baigiau ruošti antrosios knygos koncepciją. Juk antro vaiko atėjimas į mano gyvenimą negali neturėti ypač reikšmingų rezultatų ir mano gyvenimo veiklai, kuri yra taip arti vaikų. Idėjinių vadovų darbą taip ir įsivaizduoju – rašyti knygas ir kitaip užduoti vertybines gaires visos organizacijos plėtrai.

Šiek tiek nerimauju: vaiko priežiūra ypač atsakingas reikalas, kupinas kiek džiaugsmo, tiek ir rūpesčio, būtinybės, neišvengiamybės. Štai čia iššūkis asmenybės stiprumui atrasti toje rutinoje džiugesį ir jį nuolat kurstyti, palaikyti savyje dėkingumo jausmą. Žaviuosi tėvais, kuriems pavyksta.

Žinodama viską, ką žinau apie vaikų ugdymą ir pirmųjų metų svarbą – tiesiog negaliu nepabandyti skirti ramaus laiko jam bent pirmuosius metus. Visai nedirbti negalėčiau, bet savirealizacija daugiausiai vyks per rašymą, seminarų skaitymą. Veiklas, kurių grafiką gali priderinti prie vaiko. Verslo vystymas su kūdikių ant rankų, sakyčiau, yra reikalas kontraversiškas. Dovydo lavinimo ėmiausiai labiausiai nuo jo pirmojo gimtadienio, tad meldžiu visų religijų Dievus rasti stiprybės tinkamai panaudoti antrojo mažylio pirmuosius metus. Pačius stebuklingiausius.

Mažųjų valdų valdymą perdaviau trims nuostabioms moterims – Jovilei (jau antrą sezoną vadovaus kūdikių akademijai), Simonai (mano ilgametė bendražygė, kuri perima vadovauti vaikų darželiui) ir supermoteriai Karolinai, kuri perima iš manęs vadovavimą visai įmonei. POWER OF FOUR? 🙂 Kartu su šiomis žavingomis damomis kasdien dirba dar kelios dešimtys nepaprastų žmonių – užsispyrusių, ryžtingų, šiltų ir savo darbe matančių didžiulę prasmę. Mažųjų valdos lyg burtinink(i)ų karalystė.

Karolina jau šiemet įkopė į vieną stiklo kalną – 7 intelektų lavinimo programą nuo rugsėjo atstovaus papildomos penkios mokytojos ir miestų, kuriuose dėstoma ši nuostabi autorinė programa sąrašas išsiplės iki:

  1. Vilnius

  2. Kaunas

  3. Jonava

  4. Panevėžys

  5. Klaipėda

  6. Alytus

  7. Kėdainiai

  8. Šiauliai

Dar kelis stiklo kalnus su Karolina esame sutarusios kitiems mokslo metams, tad laukite įdomių naujienų, kurias pateiks Mažųjų valdos.

Palaikykime ryšį:

0 views0 comments

Comments


bottom of page